Skip to main content

Jedna osoba preminula od koronavirusa, raste broj zaraženih

Aktuelno 07. jun 2020.
< 1 min čitanja

U poslednja 24 časa u Srbiji je preminula još jedna osoba od posledica koronavirusa, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs. Ukupan broj žrtava od početka epidemije je 249.

Od poslednjeg preseka stanja u Srbiji, na koronavirus je testirano 3.317 osoba, a virus je potvrđen kod 82. Broj aktivnih slučajeva je 475.

Od početka epidemije koronavirusa u Srbiji je zaraženo 11.823 osoba. Procenat smrtnosti je 2.11 odsto.

Na respiratorima je 15 osoba.

Do 15 časova 7. juna u Srbiji su testirane ukupno 272.502 osobe koje su ispunjavale kriterijume definicije slučaja.

Od korona virusa u svetu umrlo preko 400.000 ljudi

Ukupan broj smrtnih slučajeva od Kovida-19 u svetu je premašio 400.000, prema zvaničnim podacima Univerziteta Džons Hopkins, a zdravstveni stručnjaci tvrde da je broj veći, jer mnogi koji su umrli nisu testirani na virus.

Brazilska vlada juče je prestala da objavljuje ukupan broj umrlih i inficiranih korona virusom, ali će objavljuvati te dnevne cifre.

Kritike tog poteza ukazuju na potencijalnu želju da se zataška pravo stanje u toj zemlji.

Prema poslednjim zvaničnim podacima u Brazilu je od Kovida-19 umrlo preko 34.000 ljudi, što je naviše na svetu posle SAD i Velike Britanije.

Od kraja prošle godine, kada se virus pojavio u kineskom gradu Vuhanu, u SAD je od korona virusa umrlo skoro 110.000, a u Evropi preko 175.000.

Univerzitet Džons Hopkins navodi da je širom sveta novim korona virusom zaraženo najmanje 6,9 miliona ljudi.

(N1, Beta)