"Srbi protiv NATO"
„Prva dečja knjiga o burnim događajima s kraja 20. veka u kojoj je opisana borba srpskog naroda u Republici Srpskoj Krajini, Republici Srpskoj, Crnoj Gori i Srbiji za očuvanje svojih ognjišta i goli opstanak. Srpski narod, bez ijednog saveznika, morao je da se suprotstavi najvećoj sili na svetu – zapadnom vojnom NATO savezu, ovako glasi online preporuka za književni uradak – Srbi protiv NATO.
Može se naći na aktuelnom vašarištu koji se naziva sajam knjiga na štandu “dečja literatura”.
Knjiga namijenjena djeci do 8 godina, već od najave i korica pokazuje da je ideologizirana, romantičarska revizija istorijskih činjenica, te da ima problema sa vrijednostima Zapada. Sa vrijednostima uopšte!
Da nema živih svjedoka, naime, možda bi neko i povjerovao u priču o borbi „srpskog naroda“ u Crnoj Gori protiv NATO-a. U pomenutoj borbi, međutim, izostao je svaki epski karakter i sve se svodilo na sporadičnu, protivavionsku paljbu iz pištolja i poneke puščice slabog dometa, poglede u nebo i nešto češće pominjanje familije generala Robertsona i portparola Šeja u negativnom kontekstu.
“U ovim bogato ilustrovanim akcionim pričama opisane su zadivljujuće dovitljivosti kojima je srpska vojska uspevala da nadmudri NATO, obaranje nevidljivog aviona, akcija srpskog tajnog agenta, otpor Crkve, herojstvo običnog naroda…“ nastavlja se pretenciozni i hvalisavi niz redova i preporuka djela izvjesnog Milana Bojića.
U preporuci je izostalo, naravno, da su ostaci JNA, paravojne jedinice, Tigrovi i ostale ubice sa i bez epoleta bile dozlogrdile i bogu i narodu, ratnim zločinima u Hrvatskoj, BiH i na Kosovu i time, nakon više upozorenja međunarodne zajednice, navukli intervenciju osiromašenom, pokradenom i prevarenom narodu na vrat.
Nakon mita o Kosovskom boju, koji je, izgleda neriješen ili je u VAR sobi presuđeno da je 1:0 za domaćine, sada će i NATO biti dobijen na penale.
Logika – “važno je neistinu što češće pominjati da bi postala činjenica“ – logika je na koju možda neko i nasjedne, ali da li takva štiva treba da budu literatura za osmogodišnjake i kad će neko da povede računa šta sve u ovu zemlju ulazi iz medijskog i izdavačkog mraka komšiluka, pitanje je sad?