Predsednik Lige paora Vojvodine i član Predsedništva Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Miloš Šibul ocenio je danas da je nedavno usvojeni Zakon o izmenama i dopunama zakona o poljoprivrednom zemljištu katastrofalan i da se mora hitno menjati.
Pokrajinski sekretar za poljoprivredu Branislav Bogaroški izjavio je danas da se usvojenim izmenama tog zakona paorima uskraćuje pravo da se žale na odluku komisije o izdavanju državnog poljoprivrednog zemljišta u zakup.
Miloš Šibul je u pisanoj izjavio naveo da je šokiran saznanjem da je pored svih loših odredbi koje će naneti ogromnu štetu malim i srednjim poljoprivrednim gazdinstvima, naprednjačka vlast izbrisala i mogućnost da se paori žale na rezultat licitacije.
„Sada je sasvim jasno da će u postupku licitacije zemljište biti dodeljivano samo tim ‘podobnim’ paorima, a na odluku komisije neće biti prava žalbe“, naveo je Šibul.
On je ocenio i da je, posle isterivanja policije na paore, donošenja zakona kojim im otima zemlju i dovodi u pitanje opstanak hiljade malih i srednjih poljoprivrednih gazdinstava, subvencija svedenih na trećinu i „nametanja lokalnih kabadahija iz SNS kakvo smo videli u Somboru“, ovo novo ponižavanje paora.
(Autonomija)


STUPS: Telohranitelji