Skip to main content

Građanski front: Nastavlja se udruživanje lokalnih građanskih pokreta

Aktuelno 05. mar 2019.
< 1 min čitanja

Asocijacija Građanski front (GF) navela je danas da će se nastaviti talas okupljanja sličnih grupa oko ideja solidarnosti, jednakosti, socijalne sigurnosti i tolerancije u Front za smenu autoritarne vlasti.

Novi talas okupljanja, najavljen je nakon sastanka na Staroj planini kojem je prisustvovalo 14 organizacija koje protive izgradnji malih hidroelektrana na preko 50 reka ovog kraja.

„U trenutku kada su uslovi života i rada svih naših građana sve lošiji, kada od plate, ako je uopšte imamo, ne može da se živi, kada se javna i prirodna dobra privatizuju, a sve češće i otimaju, radnici svakodnevno ginu ili povređuju, a naše institucije i javne službe devastiraju, međusobna saradnja ovih grupa je neophodna„, naveli su u saopštenju iz GF.

Građanski front formirale su, između ostalih, Inicijativa Ne davimo Beograd, Udruženje pokreta slobodnih građana, a reč je o organizacijama iz nekoliko gradova Srbije.

(Beta)