
Pokrajinski funkcioneri Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) pridružiće se današnjem protestu pokrajinskih poslanika Demokratske stranke (DS) i Lige socijaldemokrata Vojvodine ispred Specijalnog suda u Beogradu, zbog hapšenja šefa poslaničke grupe DS u pokrajinskom parlamentu Borislava Novakovića.
Predsedništvo SVM je odlučilo da će protestu prisustvovati šef poslaničke grupe te stranke u Skupštini Vojvodine Šandor Egereši i potpredsednik Pokrajinske vlade Mihalj Njilaš, navodi se u saopštenju za javnost.
“SVM ovom odlukom iskazuje svoju privrženost poštovanju prezumpcije nevinosti i prava na pravično suđenje”, piše u saopštenju.
Poslanici DS i LSV ranije su najavili da će danas tužiocu za organizovani kriminal Miljku Radisavljeviću predati pismo u kojem ga pozivaju da ih sve uhapsi, a ne da se „mesecima jedan po jedan član DS hapsi i drži u pritvoru“.
Protest će početi u 11.30 sati, ispred zgrade Specijalnog suda u Beogradu.
(Autonomija)


STUPS: Telohranitelji