Skip to main content

Novi Sad: Večeras protest zbog prebijanja petnaestogodišnjaka u parku kod Medicinske škole

Građani 16. jul 2026.
< 1 min čitanja

"Svako dete zaslužuje da se oseća bezbedno. Roditelji više ne ćute!"

Roditelji novosadskih učenika i Zborovi građana Novog Sada pozvali su na protest zbog prebijanja petnaestogodišnjeg dečaka u tom gradu.

Protest će biti održan večeras, 16. jula u 19.30 časova u parku kod Medicinske škole gde je sinoć prebijen dečak.

Prema nezvaničnim informacijama, dečak se nalazio u parku sa vršnjacima, kada je naišlo više, za sada nepoznatih osoba noseći drvene palice. Okupljeni dečaci su počeli da beže, ali se jedan od njih spotakao, pao i tada su napadači počeli da ga udaraju.

On je zadobio teške telesne povrede lica i glave i zbrinut je u Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine.

Forum roditelja učenika Novog Sada napominje da je vršnjačko nasilje jedan od najvećih problema sa kojima se Srbija suočava. Prema dostupnim podacima, oko 45% dece doživelo je neki oblik vršnjačkog nasilja, dodaju.

„Svako dete zaslužuje da se oseća bezbedno. Roditelji više ne ćute!“, navodi se u pozivu koji je podeljen na društvenim mrežama.

Zborovi građana Novog Sada napominju da niko više nije siguran, a da su deca najmanje bezbedna.

„Parkovi i školska dvorišta moraju biti mesta bezbrižnosti, a ne mesta gde se strahuje za život. Ne možemo i ne smemo da ćutimo dok nam prebijaju decu“, navode oni u pozivu.

„Dođite večeras da zajedno kažemo STOP NASILJU i zatražimo bezbedne ulice za sve nas“, zaključuju zborovi.

Oni su upitali policiju da li radi „za mafiju koja vlada ovim gradom ili ima obavezu da štiti građane i decu.

(Autonomija, foto: Pixabay)