On je pre nego što su ga policijskom maricom odvezli rekao da odbija bilo kakvo naređenje "ovakve policije"

Pokrajinskom poslaniku Pokreta slobodnih građana Radivoju Jovoviću ukinut je zatvorski pritvor i zamenjen kućnim pritvorom, javio je danas lokalni novosadski informativni portal 021.
Jovović se tereti za sprečavanje službenog lica u obavljanju službene radnje, kao i za napad na službeno lice.
On je uhapšen prošlog utorka, tokom protestne blokade suda u Novom Sadu.
Kako su ispričali okupljeni koji su svedočili hapšenju Jovovića, jedan od policajaca mu je prišao u sporednoj ulici, grubo mu se obratio, potom se pojavila interventna jedinica policije i privela ga.
On je pre nego što su ga policijskom maricom odvezli rekao da odbija bilo kakvo naređenje „ovakve policije“.
Tada je uhapšena i aktivistkinja te stranke Isidora Čeleketić, protiv koje je podneta krivična prijava zbog sprečavanja službenog lica u obavljanju službene radnje.
Njoj je određen kućni pritvor.
(Autonomija/021, arhivska foto: Beta)


STUPS: Telohranitelji