Predsedniku Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV) upućene su pretnje preko društvene mreže Fejsbuk u kojima mu se, između ostalog, poručuje da „Beži dok mu je vreme“.
Sejdinović je na okruglom stolu u Somboru u petak izjavio da je Srbija u devedesetim godinama bila ono što je Islamska država danas, a da je stranka koja je danas na vlasti u Srbiji „mešavina krvi i biznisa, krvi i korupcije“.
U komentarima na taj tekst Sejdinoviću su upućene pretnje u kojima se on naziva pogrdnim imenima, plaćenikom i u kojima mu se poručuje da beži iz Srbije.
Sejdinović je najavio da će medijska udruženja, povodom mnogih slučajeva, pa i ovog, tražiti prijem kod tužioca za visokotehnološki kriminal.
„Izgleda da je u Srbiji zabranjeno iznositi mišljenje i koristiti stilske figure. U Severnoj Koreji je zabranjen sarkazam, u Srbiji stilske figure“, kazao je Sejdinović.
On je objasnio i da je rekao nesto što je notorno i što ne treba posebno dokazivati: da je Srbija devedesetih, u tadašnjim političkim okolnostima, ne bez razloga, imala imidž koji sada ima Islamska država.
Predsednik NDNV je dodao i da ne ne očekuje previše od nadležnih organa, jer su upravo predstavnici vlasti ti koji započinju i sprovode kampanje protiv svojih neistomišljenika i stvaraju takvu atmosferu u društvu da je zabranjeno misliti i iznositi mišljenje.
(Autonomija)


STUPS: Telohranitelji