Skip to main content

SSP: Pančevačka bolnica prokišnjava i puna buđi, gde su nestale stotine miliona dinara

Vojvodina 08. јан 2025.
< 1 min čitanja

"Simbol nemara, nesposobnosti i kriminala onih koji je vode"

Pokrajinski poslanik Stranke slobode i pravde (SSP) Bojan Jankulović optužio je danas režim da je odgovoran za potpuno zanemarivanje bolnice u Pančevu, koja prokišnjava, gde su sobe pune buđi i gde je ugroženo zdravlje dece, pacijenata i medicinskog osoblja zbog uslova u kojima se nalaze.

„Pančevačka bolnica, koja treba da bude stub zdravstvene zaštite za 300.000 građana južnog Banata, postala je simbol nemara, nesposobnosti i kriminala onih koji je vode. Iako je 2018. godine najavljeno potpuno renoviranje uz ulaganje od 550 miliona dinara, rezultat tog ‘projekta’ danas je bolnica koja prokišnjava, sobe pune buđi i uslovi koji ugrožavaju zdravlje pacijenata i medicinskog osoblja”, naveo je Jankulović u saopštenju za javnost.

On je upitao “gde su završili ti milioni”, kao i “da li su uloženi u renoviranje ili u privatne podobne džepove”.

Jankulović je optužio direktora te bolnice i funkcionera Srpske napredne stranke (SNS) Slobodana Ovuku da je lekare sa dužnosti organizovao da bi išli na miting Aleksandra Vučića, gde je SNS “onda sve zatvarao ogradama, da ne pobegnu sa mitinga”.

“To je Ovuka mogao, ali da obezbedi humane uslove deci u Pančevu nije”, rekao je Jankulović.

(Autonomija, foto: SSP)