Skip to main content

Pretnje zaposlenima na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Građani 04. feb 2026.
< 1 min čitanja

Pretnje su dobili šefica Odseka prof. dr Smiljana Milinkov, docent dr Stefan Janjić i asistentkinja Ksenija Pavkov.

Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu najoštrije je osudio pretnje koje su danas upućene na službene imejl adrese troje nastavnika tog odseka.

Pretnje su dobili šefica Odseka prof. dr Smiljana Milinkov, docent dr Stefan Janjić i asistentkinja Ksenija Pavkov.

Oni su dobili identičnu poruku sadržaja: „Pročitaj. Crna ruka te je obeležila. Sve zna. Čuvaj se. Prijatelj.“

„Zahtevamo od policije i nadležnog tužilaštva da hitno reaguju i preduzmu sve mere kako bi otkrili ko stoji iza ovih zastrašujućih pretnji, te kako bi time zaštitili naše kolege“, navodi Odsek u saopštenju.

Podsećaju da je ista poruka, sa iste mejl adrese, stigla u septembru mesecu prošle godine prof. dr Smiljani Milinkov, koja je tada slučaj prijavila policiji.

Međutim, do danas o tom slučaju nisuu stigle nikakve informacije od nadležnih organa.

U međuvremenu, kolege ovih profesora, koje se bave digitalnom forenzikom, prikupile su relevantne podatke o korisniku koji potencijalno stoji iza tih pretnji i kompletnu dokumentaciju predale nadležnom tužilaštvu.

Uprkos tome, do danas nije bilo nikakve reakcije.

„Ukoliko nadležno tužilaštvo u najkraćem roku ne obavesti javnost o tome šta je preduzeto povodom ranijih, ali i sadašnjih pretnji, Odsek za medijske studije će rezultate digitalne forenzike učiniti javnim i izneti sve informacije kojima raspolaže. Nećemo sedeti skrštenih ruku“, poručili su zaposleni na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta.

(Autonomija)