"Već 12 godina živimo u apsolutnoj autokratiji, da se borba za pravdu i normalnost kažnjava prebijanjem, pretnjama, zatvaranjem i lomljenjem vilica"

Opozicioni Građanski pokret Bravo pozdravio je danas odluku Evropskog parlamenta da kroz Rezoluciju o polarizaciji i rastućoj represiji u Srbiji jasno ukaže na nasilje koje sprovodi vlast građanima, koji već godinu dana traže odgovornost i pravdu za 16 ubijenih ispod nadstrešnice, vladavinu prava, kao i transparentnost u obavljanju poslova od javnog interesa.
“Smatramo da je rezolucija Evropskog parlamenta još jedan važan i neophodan međunarodni signal da je vreme za odgovornost za posledice dvanaestogodišnjeg kriminala i korupcije”, naveo je pokret Bravo u saopštenju za javnost.
Dodali su da Rezolucija potvrđuje ono što građani Srbije već dugo znaju, a to je da “već 12 godina živimo u apsolutnoj autokratiji, da se borba za pravdu i normalnost kažnjava prebijanjem, pretnjama, zatvaranjem i lomljenjem vilica”.
“Bravo za sve koji svakodnevno učestvuju u akcijama i protestima i koji su žrtvovali sebe i svoje vreme, kako bismo sutra živeli u društvu bez straha, nepotizma, kriminala i korupcije. Bravo za studente, aktiviste i aktivne građane. Do pobede!”, poručili su iz pokreta Bravo.
(Autonomija)


STUPS: Telohranitelji