Pomilovanje pedofila osuđenog na 30 godina zatvora zbog silovanja izazvalo je skandal u Maroku, zbog čega je kralj Mohamed Šesti naredio sprovođenje istrage.
Kralj je 60-godišnjeg španskog državljanina, koji je osuđen 2011. zbog silovanja 11 maloletnika, u utorak pomilovao, što je izazvalo masovne proteste u više gradova Maroka.
Osuđenik je jedan je od 48 španskih zatvorenika koje je kralj pomilovao u znak dobrih odnosa Maroka i Španije.
Kralj je naredio istragu kako bi se „utvrdili odgovornost i propusti“ koji su doveli do oslobađanja zatvorenika koji je, kako se veruje, već napustio Maroko, javila je državna agencija MAP.
U saopštenju kraljevske palate se navodi da kralj nije bio obavešten o težini zločina za koji je zatvorenik osuđen, prenosi Beta.


STUPS: Telohranitelji