Skip to main content

Odsek za medijske studije: Uprava fakulteta da objasni kako je poslovni imejl dospeo u tabloide

Vojvodina 09. okt 2025.
2 min čitanja

"Zlonamerni navodi u tabloidima predstavljaju ne samo napad na profesionalni integritet već i ozbiljnu pretnju našoj ličnoj bezbednosti"

Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu zahtevao je danas od uprave tog fakulteta da javno objasni kako je poslovna komunikacija dospela u tabloide, koji su potom targetirali profesore sa tog Odseka Jelenu Kleut i Dinka Gruhonjića.

“Najoštrije osuđujemo novo targetiranje naših kolega i zahtevamo pokretanje disciplinske i krivične odgovornosti zbog javnog objavljivanja sadržaja interne fakultetske prepiske. Zlonamerni navodi u tabloidima predstavljaju ne samo napad na profesionalni integritet već i ozbiljnu pretnju našoj ličnoj bezbednosti”, naveo je Odsek za medijske studije u saopštenju za javnost.

Naveli su da je ovaj put kao povod za etiketiranje profesora poslužio imejl koji je profesorka Kleut uputila dekanatu, s molbom da se u zgradi fakulteta organizuje sastanak sa predstavnicima Medijskog odeljenja Misije OEBS-a u Srbiji.

Precizirali su da je, kao koordinatorka međunarodne saradnje na Odseku, profesorka Kleut dobila zvaničan imejl asistenta šefa Medijskog odeljenja Misije OEBS-a Dominika Tijerija, s predlogom da se 16. oktobra organizuje sastanak, na kojem bi se, između ostalog, razgovaralo i o “situaciji na Odseku, kao i o sveukupnoj medijskoj situaciji u Novom Sadu”.

Profesorka Kleut je imejl prosledila dekanu Filozofskog fakulteta Milivoju Alanoviću i prodekanici za međunarodnu saradnju Uni Popović, kao nadležnim osobama koje treba da odobre sastanak, u skladu sa fakultetskim procedurama, ali je sadržaj imejla vrlo brzo nakon toga objavljen u prorežimskim tabloidima s tendencioznim napadom na profesorku Kleut u kojima je označena kao “državni neprijatelj”, piše u saopštenju.

Dodaje se da je u istom tekstu napadnut i profesor Gruhonjić koji nije imao nikakve veze sa pomenutom komunikacijom.

Naveli su da Odsek za medijske studije već dugi niz godina sarađuje sa OEBS-om, kao i sa drugim međunarodnim organizacijama na realizaciji različitih projekata, kako naučno-istraživačkih tako i onih koji podstiču dodatni stručni i naučno-istraživački razvoj studenata.

“Podsećamo javnost da je nastavno osoblje Odseka za medijske studije već više od godinu dana izloženo napadima u prorežimskih tabloida, kao i da su profesorki Smiljani Milinkov, šefici Odseka za medijske studije, nedavno upućene pretnje smrću na službenu fakultetsku imejl adresu”, naveli su sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.

(Autonomija)