
Generalni sekretar Stranke moderne Srbije (SMS) Vladimir Đurić ocenio je danas da su posečena stabla breza u centru Novog Sada „simbol posečene demokratije u Srbiji“.
Đurić je na Fejsbuk nalogu napisao da ga breze koje su radi asfaltiranja i parkinga izvođači posekli u ulici Dušana Vasiljeva u centru Novog Sada, kao i svo drugo drveće koje mahnito seku po gradovima Srbije, „učvršćuju u uverenju da aktuelne vlasti zapravo svaku investiciju projektuju samo sa ciljem da što više stabala poseku“.
„Ta stabla su postala simbol posečene demokratije u Srbiji. Kao da u svakom drvoredu vide po jednu opozicionu izbornu listu. Dobra vest je da je, uprkos svemu, moguće zasaditi demokratiju u Srbiji. Novo mlado stablo, koje će se negovati“, napisao je Đurić.
Ocenio je da se površnosti i zlonamernosti mora aktivno stati na rep, jer okrenuti glavu i gunđati odavno ne vredi.
„Projekti koji ne čuvaju zelenilo se moraju vraćati na doradu dok se svakom stablu ne obezbedi prostor za nesmetan razvoj. Baš kao i svakom ljudskom biću u Srbiji“, zaključio je Đurić.
(Autonomija)


STUPS: Telohranitelji