Skip to main content

Za poplavljena područja 2,6 miliona dinara od vlade Vojvodine

Info 25. jun 2014.
< 1 min čitanja

Pokrajinska vlada usmerila je danas iz stalne budžetske rezerve 2,6 miliona dinara opštini Šid za saniranje posledica poplava.

Kako se navodi u saopštenju sa sednice vlade, tim sredstvima će biti finansirana nabavka materijala za normalizaciju saobraćaja na deonici puta koji povezuje Vojvodinu i Republiku Srpsku, a koja je oštećena tokom poplava.

Pokrajinska vlada je danas prihvatila i informaciju o daljem pružanju pomoći u hrani i sanitetskim sredstvima u poplavljenim mestima.

Za meštane sremskog sela Jamena, preko Direkcije za robne rezerve Vojvodine, obezbeđene su prehrambene namirnice i brašno.

Dodaje se da je preko Programa za sufinansiranje pogona za primenu novih tehnologija u Vojvodini obezbeđeno i oko 300 litara preparata za suzbijanje larvi komaraca u poplavljenim mestima.

Vlada je saopštila da će nastaviti da pomaže meštanima u poplavljenim mestima, prema zahtevima koji dolaze iz tih opština.

(Beta)