Skip to main content

Ubijeni zec obešen o ogradu osnovne škole u Novom Sadu

Vojvodina 27. jan 2025.
< 1 min čitanja

"Roditelji zahtevaju od uprave škole da hitno preduzme mere kako bi se obezbedili uslovi za sigurnost učenika i nastavnika"

O ogradu Osnovne škole „Jovan Popović“ u Novom Sadu obešen je zec, a roditelji koji su jutros dopratili decu u boližnji vrtić zatekli su ovu uznemirujuću scenu. Roditelji su odmah pozvali policiju.

Kako se može videti na fotografijama i snimcima, neko je zeca obesio o kravatu.

Policija je na licu mesta.

Zbog ovog incidenta otkazana je proslava Svetog Save koju su roditelji planirali da održe u dvorištu škole u 12 časova.

Kako su istakli u saopštenju, apeluju na nadležne da se počinilac hitno privede pravdi i procesuira, kako bi bila osigurana sigurnost naše zajednice.

„U trenutnoj društvenoj klimi smatramo da nema razloga za slavlje, ali istovremeno verujemo da je važno da se držimo zajedno u ovim teškim vremenima. Upravo zbog trenutnih uslova, gde ni nastavnici ni učenici nemaju zagarantovanu bezbednost, ocenjujemo da održavanje nastave nije moguće dok se ne preduzmu konkretni koraci“, dodaju roditelji.

Zahtevaju od uprave škole da hitno preduzme mere kako bi se obezbedili uslovi za sigurnost učenika i nastavnika.

Pozvali su i Savet roditelja da uputi zvanično pismo školskoj upravi sa zahtevom za rešavanje ovog problema. Od nadležnih policijskih organa očekuju da sprovedu istragu i pruže konkretne rezultate.

Inače, ovo je drugi slučaj ubijanja životinja u nekoliko dana, koji je dospeo u javnost.

Tokom velikog protesta koji je bio prošlog petka, vozač sanitetskog vozila je pregazio uličnog psa Donu i tom prilikom je usmrtio. Vozač je pobegao sa lica mesta.

Za ubijanje, mučenje ili zlostavljanje životinje predviđena je novčana kazna ili zatvor do jedne godine.

(Autonomija)