Skip to main content

Studenti najavili za petak veliki protest u Novom Sadu

Građani 02. sep 2025.
< 1 min čitanja

"Protest je reakcija na upad policije na Filozofski fakultet i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, gde je sinoć policija upotrebila silu i napala demonstrante koji je nisu napadali"

Studenti u blokadi više fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su danas građane i kolege iz cele Srbije da u petak, 5. septembra dođu u Novi Sad na zajednički protest.

Kako je najavljeno iz Poljoprivrednog, Medicinskog i Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, protest počinje u 19 časova.

“Srbijo, da li se čujemo? Vidimo se u petak!“, stoji u objavi studenata, uz fotografiju kordona na ulazu u Filozofski fakultet. 

Protest je reakcija na upad policije na Filozofski fakultet i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, gde je sinoć policija upotrebila silu i napala demonstrante koji je nisu napadali. 

(Autonomija)