Skip to main content

Roditelji učenika Jovine gimnazije: Sazvana sednica Nastavnog veća, ni reči o situaciji u školi 

Građani 23. okt 2025.
< 1 min čitanja

"Ne pristajemo na predstave"

Roditelji učenika Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj” iz Novog Sada saopštili su danas da je, nakon više od 300 dana,sazvana sednica Nastavnog veća te gimnazije, ali u dnevnom redu nema ni reči o situaciji u školi, kao ni o činjenici da su učenici raseljeni iz nje.

Kako su naveli u saopštenju za javnost, sednica je zakazana za sutra ujutro, ali je nije sazao direktor Radivoje P. Stojković, već „neki novi pomoćnici”, bez imena, bez potpisa i bez ikakvog legitimiteta”.

„Na sednici se neće govoriti o tome zašto je škola raseljena, nema plana rada, nema rasprave o katastrofalnom rasporedu časova, niti o tome zašto stručni saradnici nisu angažovani. Umesto toga priča se o maturi i ekskurzijama, iako ekskurzije do sada uopšte nisu bile organizovane. Kao roditelji učenika, poručujemo da ne pristajemo na predstave”, poručili su.

Dodali su da zahtevaju „regularnu, javnu i legitimnu sednicu”, na kojoj će se prvo rešavati stvarni problemi škole od nacionalnog značaja.

Učenici te gimnazije raseljeni su iz svoje zgrade, za koju direktor tvrdi da je nebezbedna, u Saobraćajnu, Hemijsku i Mašinsku školu,a profesori su do sada održali deset jednočasovnih štrajkova upozorenja, zbog, kako su naveli, nemogućih uslova za rad.

(Autonomija)