Direktori škola su u obavezi da do 1. oktobra tekuće godine skupštini grada dostave odluku o predstavnicima roditelja iz svojih škola u gradskom savetu roditelja

Roditelji đaka gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Novog Sada saopštili su danas da izabrani predstavnici iz pedeset novosadskih škola čekaju na konstituisanje gradskog saveta roditelja, zbog direktora te gimnazije Radivoja Stojkovića, koji odbija saradnju i blokira rad tog tela.
„Zbog opstrukcije direktora gimnazije, gradski savet roditelja još uvek nije konstituisan. Ovo telo čine predstavnici roditelja učenika iz 35 osnovnih i 15 srednjih škola sa teritorije grada Novog Sada, a zbog Radivoja Stojkovića konstitutivna sednica nije još uvek održana, iako je ona trebala da bude zakazana još pre dva meseca“, naveli su roditelji.
Dodali su da je gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj“ poslednja škola u Novom Sadu koja nije izabrala predstavnike za gradski savet.
„Direktori škola su u obavezi da do 1. oktobra tekuće godine skupštini grada dostave odluku o predstavnicima roditelja iz svojih škola u gradskom savetu roditelja, što direktor Jovine gimmazije, još uvek prema našim saznanjima, nije učinio“, kazali su oni.
(Beta/foto: Autonomija)


STUPS: Déjà vu