Skip to main content

Mačvanski poljoprivrednici obustavljaju proteste: Ostali smo sami, nemamo više razloga da budemo na ulici

Info 08. mar 2026.
< 1 min čitanja

Mehanizacijom i traktorima blokirane su centralne ulice

Poljoprivrednik iz Bogatića Milan Pajić, iz udruženja „Naše mleko“, saopštio je na protestu u tom mestu da poljoprivrednici iz Mačve obustavljaju proteste na ulici, jer su ostali sami.

Pajić je okupljenima na protestu kazao da mu je žao jer su poljoprivrednici iz Mačve i doline Jadra ostali jedini na ulici.

„Ne znam više šta bih vam rekao… Nećemo odustati, mi kao poljoprivrednici jedini nemamo razloga više da budemo na ulici. Rekli smo i studentima – kad budete imali priliku i rešili nešto da promenite, vi nas zovite“, kazao je Pajić.

Poručio je da poljoprivrednici neće „šetati“ i da oni koji misle da tako može nešto da se promeni neka nastave tim putem.

„A, mi ćemo da prelećemo naše zemlju i da hranimo vas koji nas ne slušate“, kazao je Pajić.

Rekao je i da se u Loznici do 17 časova održava protest za puštanje Zlatka Kokanovića na slobodu, i pozvao je ljude da se pridruže tom skupu.

Podsetimo, u centru Bogatića održan je miran protest koji su organizovali mačvanski poljoprivrednici podržani građanima tog mesta, ali i okolnih šabačkih i lozničkih sela.

Mehanizacijom i traktorima blokirane su centralne ulice u znak podrške dvojici poljoprivrednika koji koji su posle puštanja iz pritvora dobili zabranu – jedan prilaska svedocima, tako da ne može da ode kući jer su supruga i sin svedoci, a drugi prilaska javnim okupljanjima.

Na skupu se prikupljaju potpisi građana na zahtev Osnovnom sudu u Loznici da se oslobodi poljoprivrednik i aktivista udruženja „Ne damo Jadar“ Zlatko Kokanović koji se od prošle nedelje nalazi u pritvoru.

(N1)