"Oni moraju da odgovaraju. Da to što su uradili vama nikom nikad ponovo ne uĉine"
![](https://autonomija.info/wp-content/uploads/2025/01/palice_su_krvave-foto-021.jpg)
Novosađanka Kristina Cvejanov objavila je na svom Fejsbuk nalogu izvinjenje deci što smo dozvolili da žive u nebezbednom društvu u kojem će ih njihovi vršnjaci napadati i prebijati. Ona sebe smatra odgovornom za napad koji se preksinoć dogodio u Novom Sadu, kada su batinaši napali studente koji su lepili nalepnice i tom prilikom jednu studentkinju teško povredili, a jednog studenta lakše.
Kristina kaže da je odgovorna za napad „četvoro dece uzrasta 22 – 23 godine, na studente u Novom Sadu u kom je muĉki prebijena studentkinja Novosadskog univerziteta“.
„Smatram se odgovornom jer su ova deca, uhapšena pod inicijalima, rasla pod mojim prozorom 10 godina što sam, iako su se igrala sa mojom decom na igralištu u ulici Branimira Ćosića, ćutke gledala kako ih vrbuju u najranijem uzrastu komesari dilerskih falangi FK Vojvodina, koordinirani vođama obezbeđenja Srpske napredne stranke, pod direktivom Miloša Vuĉevića“, napisala je Kristina.
Kristina semokritično smatra i da je odgovorna što je ćutala dok su osnovcima od 10 do 14 godina gurali transparente „Noż, žica, Srebrenica“ u ruke, organizovali osmake da prodaju travu sedmacima, palili lomaĉe s balvanima i gumama uz alkoholisane divljaĉke masovne orgije na najveći hrišćanski praznik, a oslikavali srpske vojvode na muralima.
„Stidim se pred njima što sam dozvolila da se iza njih sakrije beskrupulozna mafijaška hobotnica kojoj ništa nije sveto – ni država, ni vera, ni deca. Koja je da bi spašavala svoje guzice poslala njihovu decu na našu decu“, dodaje.
Ova Novosađanka ne żeli da pobuna stane, bez obzira na cenu koju treba da platimo, samo da spasemo svu našu decu od ovog zla.
„Izvinite, deco, sva naša deco, što smo dozvolili da vam ovo urade. Oni moraju da odgovaraju. Da to što su uradili vama nikom nikad ponovo ne uĉine“, zaključila je Kristina svoj status koji je naišao na veliko odobravanje njenih prijatelja.
Podsetimo, studenti Univerziteta u Novom Sadu napadnuti su u noći između ponedeljak i utorka dok su lepili nalepnice sa pozivom na blokade mosta 1. februara. Njih je napala grupa muškaraca koja je izašla iz prostorija Srpske napredne stranke s bejzbol palicama.
Najteže je povređena studentkinja Ana V. (23) kojoj su batinaši polomili vilicu i naneli joj druge povrede bajzbol palicama, nogama i rukama.
Četvorica napadača su uhapšena.
(Autonomija, foto: 021)