Skip to main content

Ješić: Posle vanrednog stanja opozicija da ponovo razmotri odluku o bojkotu

Info 01. apr 2020.
< 1 min čitanja

Poslanik Demokratske stranke (DS) Goran Ješić izjavio je da nije siguran da će aktuelna kriza sa korona virusom označiti kraj aktuelne vlasti ali da misli da posle toga opozicija treba da preispita odluku o bojkotu.

„Posle ovoga mora se preispitati odluka o bojkotu i dobro organizovati, to je sigurno, a to je već više od pola posla“, rekao je Ješić za list Danas.

On je ocenio da nije moguće da Vučić iz aktuelne krize izađe jači, jer „niko ne može izaći jači posle ovakve katastrofe“.

„Da li će izaći bogatiji on i njegova ekipa, to je sigurno, naročito kada sam čuo ideju o ekonomskim merama“, rekao je Ješić.

Komentarišući mogućnost uvođenja 24-časovne zabrane izlaska iz kuće, Ješić je rekao da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić to izjavio „u fazi gubljenja kontrole nad samim sobom“.

„Ova vlast ne može mesec dana zaštitne maske za medicinske radnike da obezbedi a (zamenik gradonačelnika Beograda Goran) Vesić i ekipa plediraju da opskrbe čitavu populaciju distribucijom na vrata. Ludo“, ocenio je poslanik DS.

„Vojvodina smirenija u epidemiji, iz Beograda stiže medijsko ludilo“

Goran Ješić ocenio je da se u borbi protiv koronavirusa Vojvodina mnogo bolje organizovala od ostatka Srbije i da mu je čak i pokrajinski premijer Igor Mirović u nekoliko navrata delovao vrlo smireno i racionalno „u odnosu na ovo medijsko ludilo koje stiže iz Beograda“.

Ješić je rekao da veruje da svaki nastup predsednika Srbije Aleksandra Vučića nije dobar za opšte zdravstveno stanje nacije, naročito u ovakvom trenutku.

„Panični napadi, pretnje, histerija, prenemaganje, laži, nemaju mesta nikada na nacionalnim medijima, a pogotovo danas. Ispratim isključivo reakciju po društvenim mrežama i tu vidim posledice takvih neodgovornih nastupa“, istakao je on.

(Beta, FoNet)