"Hajde da se svi zajedno izborimo za nove zakone društva koji neće dozvoliti da se ikada ponovo formira bilo kakva crna rupa"

Roditelji učenika novosadske Osnovne škole „Prva vojvođanska brigada“ okupili su se danas na javnom času ispred škole. Pridružio im se i veliki broj građana i bivših đaka u podršci nastavnicima koji nedeljama u obustavi rada.
Na skupu „Moć nauke i tehnike“ bivši učenik ove škole i student na PMF-u Vukašin Đinović govorio je o crnim rupama, upoređujući one koje nastaju pod dejstvom zakona gravitacije i o onima koje stvaraju ljudi.
On je istakao da na izlazu iz crne rupe vidimo ono što nas čeka i rekao da se ne smemo bojati toga, jer je noć uvek najmračnija pred svitanje.
„Zato mi moramo da budemo ta svetlost koja će nas obasjati i koja će predstavljati novi početak“, kazao je Vukašin.
Objasnio je i da crne rupe koje stvara čovek ljudi mogu zajedno razgraditi.
„Zato, hajde da se svi zajedno izborimo za nove zakone društva koji neće dozvoliti da se ikada ponovo formira bilo kakva crna rupa“, poručio je.
Profesorica Prirodno-matematičkog fakulteta Marija Lesjak pročitala je pesmu Jovana Jovanovića Zmaja „Svetli grobovi“.
A okupljeni na skupu podrške nastavnicima otpevali su pesmu Bajage i instruktora „Verujem, ne verujem“.
(Autonomija)