Skip to main content

Roditelji: Direktori bojkotovali sastanak koji je sazvao direktor novosadske Jovine gimnazije

Vojvodina 14. jun 2026.
< 1 min čitanja

“Plan direktora Radivoja P. Stojkovića je doživeo potpuni debakl"

Roditelji učenika Gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” saopštili su danas da su direktori gimnazija iz Srbije bojkotovali sastanak koji je sazvao direktor te škole Radivoje P. Stojković i ocenili da je to još jedan dokaz da je Stojkovićev kredibilitet trajno urušen.

Oni su u saopštenju za javnost naveli da je Stojković, koji je i predsednik Nacionalnog prosvetnog saveta, sazvao sastanak u Sremskim Karlovcima jer je želeo da obnovi svoj mandat, preko Zajednice Gimnazija Srbije, koja je registrovana upravo na adresi Jovine gimnazije i čiji je on zastupnik.

“Međutim, plan direktora Jovine gimnazije je doživeo potpuni debakl, jer se nijedan drugi direktor gimnazija nije pojavio na zakazanom sastanku. Štaviše, čak 22 direktora gimnazija je iniciralo novu zajednicu, koju je pre malo više od mesec dana direktorka Osme beogradske gimnazije Irena Brajević i registrovala pod nazivom Gimnazije Srbije”, naveli su u saopštenju.

Dodali su da se konstitutivna sednica te nove organizacije se očekuje u narednim danima.

“Očigledno je da će Gimnazije Srbije zameniti prethodnu Zajednicu Gimnazija Srbije čiji je zastupnik Radivoje P. Stojković i da će upravo oni Vladi Srbije predložiti novog predstavnika ispred gimnazija u Nacionalnom prosvetnom savetu”, piše u saopštenju.

Prema njihovim rečima, nakon gubitka podrške od strane profesora, učenika i Saveta roditelja Jovine gimnazije, Radivoje P. Stojković je ostao i bez podrške svojih kolega, ostalih direktora gimnazija Srbije.

“Nakon svega ovoga i ministar prosvete Dejan Vuk Stanković bi trebalo da shvati da je kredibilitet Radivoja P. Stojkovića trajno urušen i da više nije održivo ni da ostane direktor Jovine gimnazije”, naveli su roditelji.

(Autonomija)