Skip to main content

Zrenjanin: Nezavisni sindikat osudio zaključavanje zaposlenih i boravak privatnog obezbeđenja ipolicije u prostorijama Gradske uprave

Vojvodina 10. mar 2025.
< 1 min čitanja

"Nezavisni sindikat Gradske uprave nastaviti da se solidariše i u potpunosti podržava zahteve studenata, ali i učenika, prosvetnih i zdravstvenih radnika"


Nezavisni sindikat Gradske uprave osudio je zaključavanje ulaznih vrata Gradske uprave u petak, 7. marta, čime je, kako navode, studentima Tehničkog fakulteta “Mihajlo Pupin“ onemogućeno da gradonačelniku Zrenjanina predaju pismo kojim su zahtevali njegovu ostavku.

U saopštenju tog sindikata ocenjuje se da je ovakvim postupkom građanima uskraćeno ostvarivanje prava i usluga iz oblasti lokalne samouprave, koje im Gradska uprava, kao servis svih građana Zrenjanina, mora po zakonu obezbediti.

“Zaposleni Gradske uprave koji stručno i profesionalno obavljaju svoje poslove nisu zaslužili da budu zaključani na svojim radnim mestima od strane gradskih vlasti, koje na izborima biraju građani i koji moraju biti dostupni za njihove zahteve i pitanja, što 7. marta nije bio slučaj”, navodi se u saopštenju.

Nezavisni sindikat Gradske uprave upozorio je da u prostorijama Gradske kuće, pored zaposlenih, već mesecima borave radnici privatnog obezbeđenja “Patrol 023“, a da su 7. marta bili prisutni i pripadnici specijalne policijske jedinice u opremi za razbijanje demonstracija. 

“Ovim je zaposlenima Gradske uprave uskraćena sloboda kretanja i normalno obavljanje posla”, ocenili su.

Poručili su i da će Nezavisni sindikat Gradske uprave nastaviti da se solidariše i u potpunosti podržava zahteve studenata, ali i učenika, prosvetnih i zdravstvenih radnika, kao i “njihovu iskrenu i snažnu borbu za odgovornije i pravednije društvo”.

(Autonomija, foto: Volim Zrenjanin)